W „Roku Jadwiżańskim” nasza Fundacja została uhonorowana przez Arcybiskupa Józefa Kupnego Medalem św. Jadwigi.

To najwyższe odznaczenie, które w Archidiecezji Wrocławskiej mogą otrzymać osoby świeckie i konsekrowane, a także instytucje i osoby prawne.

W ten sposób zostały docenione wieloletnie działania Fundacji na rzecz pomocy innym i budowania mostów pomiędzy narodami.

Wręczenie medalu miało miejsce 14.10.2017 roku podczas uroczystości zamykających Rok Jadwiżański. Msza święta wieńczyła coroczną pieszą pielgrzymkę do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy, w której wzięła udział także reprezentacja Fundacji z grupą praktykantów z Ukrainy.

Medal z rąk Metropolity księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego odebrali: Tadeusz Lewandowski i Monika Kordylewska. Ksiądz arcybiskup podkreślił, że Fundacja, mająca swoją siedzibę we Wrocławiu, leży po środku drogi pomiędzy Dortmundem a Lwowem, co pomaga jej tworzyć łączące mosty.

IMG 20171017 073829